Про нас
Останні новини

ОГОЛОШЕННЯ

20 Травень 2021
ЗДШМ №2 оголошення набору  Подробнее →

Всесвітній день води – 2021 «Цінність води для кожного з нас»

19 Березень 2021
Всесвітній день води – 2021 «Цінність води для кожного з нас» Сьогодні в нашому закладі пройшли заходи, спрямовані на виховання... 

Нагородження команди “Зайчатка FIT”

6 Січень 2021
У грудні 2020 року вихованці нашого закладу (група 5 старша вікова, вихователі Здоровило І.А., Скрипниченко О.В) під керівництвом... 

Танцюй завзято, щоб вірус прогнати. челендж “Здоровотанцюю”

31 Грудень 2020
У листопаді ЮНІСЕФ Україна провів танцювальний конкурс, який допоможе дітям запам’ятати правила гігієни. І не позіхати... 
Безпека життєдіяльності дітей

 

05.12.2019

Пам’ятка для батьків про охорону життя та здоров’я дітей під час новорічних та різдвяних свят

Шановні батьки! Під час зимових свят необхідно дотримуватися таких правил попередження дитячого травматизму.

Пам’ятайте та дотримуйтеся наступних правил:

·не залишайте дітей самих;

· не дозволяйте дітям вмикати новорічні гірлянди в електромережу;

· дотримуйтесь безпеки під час встановлення ялинки;

· діти можуть перебувати біля ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих, вимикайте її, коли виходите з кімнати;

· розміщайте ялинку на стійкій основі, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів, легкозаймистих матеріалів;

· не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники, свічки та піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим бавитися з цими предметами;

· привчайте дітей бути обережними під час святкування в громадських місцях;

· звертайте увагу на строк споживання всіх продуктів, в т.ч. екзотичних, які вживає дитина;

· привчайте дитину правильно поводитися біля ялинки (не чіпати, не тягнути ялинкові прикраси, це може травмувати дитину);

· особливо обережними слід бути під час святкування в громадських місцях!

Хай святкові дні будуть світлими та радісними!

 

БЕЗПЕКА ВЗИМКУ

 

05/12/2019

Зима – чудова пора відпочинку для малечі. Скількі радощів вона приносить!

Перший сніжок несе не тільки радість, але й небезпеку, особливо на дорозі.

Снігопади, замети, слизька дорога, обмежена видимість, короткий світловий день – ось далеко не повний перелік особливостей зимової вулиці. Саме тому необхідно навчити кожну дитину правил поведінки на вулицях та дорогах в зимову пору року.

Якщо йде сніг, він заліплює очі пішоходам, заважає огляду дороги, різко погіршує видимість. Водіям теж стає гірше видно дорогу, видимість скорочується.

Отже, потрібно бути вкрай уважним, спочатку обов’язково зупинитися і, лише переконавшись у тому, що поблизу немає транспорту, переходити проїжджу частину. Насамперед зверніть увагу дитини на обмежену видимість і слизьку дорогу. Потрібно, щоб дитина зрозуміла, що треба бути вкрай уважними і стежити за дорогою. Кучугури звужують проїжджу частину дороги. Перехід через ці замети помітно ускладнюється. По суті, вони стають ще однією «пасткою» на дорозі. Якщо машина стоїть і вона занесена снігом, це теж «пастка». Треба бути дуже обережним і перш, ніж вийти з-за замету на дорогу, висунутися буквально на півкорпусу і переглянути її в усі боки. При переході проїжджої частини дороги краще почекати, поки на дорозі не буде проїжджаючих машин. У жодному разі не бігти через проїжджу частину, навіть на переході! Переходити кроком і бути уважним.

На слизькій дорозі гальмівний шлях автомобіля значно збільшується. Крім того, зростає ймовірність заносу машини на слизькій дорозі. Що ж потрібно зробити дитині? Звичайну (літню) безпечну для переходу відстань до машини потрібно збільшити, і в кожній конкретній ситуації – бути вкрай уважними, реально визначитися, як краще переходити проїзну частину.

Будьте уважні, знаходячись поблизу машини на слизькій дорозі. У цьому випадку важко оцінити, з якою швидкістю вийде з пробуксовки. Тому, розраховуючи перейти дорогу недалеко від машини, треба пам’ятати, що в будь-який момент автомобіль може різко вирватися зі снігового полону в будь-який бік.

У відлигу на дорозі з’являється вода, дитина може впасти, адже їй не видно, що під водою є лід. Та ж ситуація й зі снігом. Сніг ліг на лід – така ж історія. Тому кожен крок потрібно перевіряти. Яскраве сонце, як не дивно, теж перешкода. Яскраве сонце і білий сніг створюють ефект відблисків, людина як би «осліплюється». Тому потрібно бути вкрай уважними. Згадайте про необхідність уважно стежити за прогнозом погоди, щоб правильно одягнути дітей, відповідно за градусником на вулиці вибрати одяг і взуття.

Дуже серйозне питання – колір одягу дитини. Взимку, коли світловий день різко скорочується, одяг дітей повинна бути яскравим, мати світловідбиваючі смуги, особливо у молодших дітлахів. Зверніть увагу на те, що верхній одяг з капюшоном помітно обмежує поле зору. А значить, якщо дитині потрібно переходити дорогу, не треба надягати на неї капюшон, або нехай поруч йде дорослий. Якщо на дитині багато одягу, її рухи обмежені. Взуття має бути зручним і мати неслизьку, ребристу підошву. Взагалі виходити треба з того, що взимку небезпечним може бути все і тому потрібна додаткова увага.

З категоричною забороною нагадуємо батькам: не можна везти дітей на санчатах через проїжджу частину. Слід дитину з санчат зняти, санчата взяти в руки, і тільки так продовжувати рух. Необхідно роз’яснювати дітям вашу категоричну заборону катання на лижах, санчатах, ковзанах поблизу проїжджої частини, поясніть дітям, де можна грати і займатися зимовими видами спорту.

Пам’ятайте, що ковзанка на тротуарі або на пішохідних доріжках може призвести до серйозних травм. Вибирайте безпечне місце для ігор і розваг: майданчик біля будинку, дитячий парк, тобто все, що знаходиться далеко від проїжджої частини.

 

29/11/2019

ВИСТАВКА ДИТЯЧИХ МАЛЮНКІВ ТА ПЛАКАТІВ НА ТЕМУ: “ДСНС – ОЧИМА ДІТЕЙ” ТА “ОБЕРИ ЖИТТЯ”

В рамках Місячника безпеки в ДНЗ була проведена виставка малюнків, плакатів, макетів на тему “ДСНС – очима дітей” та “Обери життя”.

 

 

З 1 листопада по 29 листопада 2019 року в ДНЗ “Зайчатка” тривав

“Місячник безпеки життєдіяльності”.

Метою проведення «Місячника БЖД » закріпити у дітей уявлення про можливі небезпечні ситуації  та відпрацювати стереотипи поведінки дошкільників в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, поліпшити навчальну виховну роботу з дітьми з питань особистої безпеки, надати знання та навички безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку, тощо, збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя дошкільнят.

Для цього було сплановано і проведено ряд завдань, а саме:

1. Підвищити ефективність навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя.

2. Поглибити теоретичні знання та практичні навички вихователів щодо формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров’я і життя.

3. Формувати у дітей безпечний стиль поведінки в екстремальних ситуаціях. Навчити їх користуватися телефонами служб безпеки (101, 102, 103, 104), вивчити домашню адресу.

4. Продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху, поведінки на вулиці, в транспорті, вдома.

5. Продовжити знайомити дітей з правилами протипожежної безпеки та поведінкою під час пожеж.

6. Формувати у дошкільників основи здорового способу життя. Пропагандувати здоровий спосіб життя серед батьків.

7. Інтегрувати родинне і суспільне виховання з проблем безпеки життєдіяльності дитини.

Форми роботи з дітьми:

1. Тематичні заняття з основ здоров’я;

2. Інтегровані заняття (різні розділи програми + ОБЖД);

3. Ігрова діяльність;

4. Театралізована діяльність;

5. Бесіди (індивідуальні, колективні);

6. Читання художньої літератури з використанням українського фольклору;

7. Творча діяльність дітей;

8.Моделювання ситуацій правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях;

9. Розвивальні дидактичні ігри з основ здоров’я;

10. Бесіди, консультації для батьків;

11. Виставка наочних посібників.

Проведені заходи допомогають формувати у дітей пріоритет здорового способу життя; знайомлять з основними принципами та закономірностями життєдіяльності людини в природному й соціальному середовищі, спрямованими на збереження життя й зміцнення здоров’я; навчають  методам самозахисту в умовах існування загрози для життя.

 

11.11.2019

Шановні батьки!
Ставтесь негативно до ігор дітей з вогнем! Роз’яснюйте, що їхні пустощі з вогнем можуть стати причиною пожежі. У разі виникненні пожежі негайно викликайте пожежників, телефонуйте за номером «101»!

Щоб уникнути пожежі, потрібно дотримувати правил пожежної безпеки:

 • Зберігайте сірники в місцях, недоступних дітям.
 • Не дозволяйте дітям розводити багаття.
 • Не дозволяйте самостійно вмикати електроприлади, використовуйте «безпечні розетки».
 • Не дозволяйте самостійно вмикати газові прилади, пояснюйте дітям небезпеку, яку вони несуть.
 • Не допускайте перегляд телепередач, користування комп’ютером за відсутності дорослих.
 • Не залишайте менших дітей без нагляду, особливо біля пожеженебезпечних джерел.
 • Не вмикайте електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем.
 • Не нагрівайте лаки або фарби на відкритому вогні.
 • Не захаращуйте шляхи евакуації.
 • Не зберігайте на балконі легкозаймисті речовини.
 • Не сушіть речі над газовою плитою.
 • Не влаштовуйте піротехнічні заходи з балкону та поруч з будинком.
 • Навчайте свою дитину користуватись вогнем та дотримуйте правил пожежної безпеки.

 

 

6.11.2019

Шановні батьки!

 Від вас в великій мірі залежить безпека вашої дитини. Постійно навчайте вашого малюка  правилам безпечної поведінки у побуті, в природі, на вулиці, у суспільних місцях.

Пропоную до Вашої уваги цикл  пам’яток з навчання дошкільнят безпечній поведінці.

                                                                                                                                БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ

Правило 1.  Переходити вулицю можна тільки по пішохідних переходах. Вони позначаються спеціальним знаком «ПІШОХІДНИЙ ПЕРЕХІД».

Правило 2. Якщо немає підземного переходу, ти повинен користуватися переходом з       світлофором.

Правило 3. Не можна переходити вулицю на червоне світло, навіть якщо немає машин.

Правило 4. Переходячи вулицю, завжди треба дивитися: спочатку – наліво, а дійшовши     до середини дороги – направо.

Правило 5. Найбезпечніше переходити вулицю з групою пішоходів.

Правило 6. У жодному випадку не можна вибігати на дорогу. Перед дорогою треба         зупинитися.

Правило 7. Не можна грати на проїжджій частині дороги і на тротуарі.

Правило 8. Якщо твої батьки забули, з якого боку потрібно обходити автобус, тролейбус і трамвай, можеш їм нагадати, що: автобус, тролейбус, трамвай небезпечно обходити як  спереду, так і ззаду. Треба дійти до найближчого пішохідного переходу і по ньому перейти вулицю.

Правило 9. Поза населеними пунктами дітям дозволяється йти тільки з дорослими по краю           (узбіччю) назустріч машинам. 

 Кращий спосіб зберегти своє життя на дорогах – дотримуватись Правил дорожнього руху

 БЕЗПЕКА В БУДИНКУ

       Небезпека перша. Гострі предмети, що колють і ріжуть.

 • Правило 1. Всі гострі предмети, що колють і ріжуть, обов’язково треба класти на свої місця. Порядок в будинку не тільки для краси, але і для безпеки. 

 Небезпека друга. Електричні прилади. Вони можуть ударити струмом або стати причиною пожежі.

 • Правило 1. Йдучи з будинку і навіть з кімнати, обов’язково вимикай телевізор, магнітофон, праску і інші електроприлади.
 • Правило 2. Ніколи не тягни за електричний дріт руками (а кота за хвіст).
 • Правило 3. У жодному випадку не підходь до оголених дротів і не доторкайся до них. 

 Небезпека третя. Ліки і побутова хімія.

 • Правило 1. У жодному випадку не пробуй ніяких ліків. По-перше, це несмачно, а по-друге, неправильно прийняті ліки можуть виявитися отрутою.
 • Правило 2. Що таке побутова хімія? Це пральні порошки, засоби для миття посуду, засоби від тарганів і багато що інше. Діти, звичайно не таргани, але отрута від тарганів діє і на людей. Тому у жодному випадку не відкривай ніяких упаковок з побутовою хімією.  

  Небезпека четверта (невидима і нечутна). ГАЗ.

Газ може бути дуже небезпечний. По-перше, скупчившись на кухні, газ може вибухнути. По-друге, їм можна отруїтися. Тому, відчувши запах газу, дотримуй наступні правила: 

 • Правило 1. Терміново скажи про це дорослим.
 • Правило 2. Треба відразу ж відкрити вікна і провітрити помешкання.
 • Правило 3. Перевір, чи закриті крани на плиті.
 • Правило 4. Негайно подзвони по телефону 104.
 • Правило 5. У жодному випадку не включай світло і не запалюй сірники.

 ОСОБИСТА БЕЗПЕКА ВДОМА І НА ВУЛИЦІ

                              Якщо ти вдома один, запам’ятай наступні правила безпеки: 

Правило 1. У жодному випадку не відкривай двері, якщо дзвонить незнайома людина.

Правило 2. На всі питання і прохання незнайомця відповідай «НІ».

Правило 3. Якщо в двері дзвонить листоноша, монтер, лікар або навіть міліціонер, все одно не відкривай, якщо ти не знаєш цих людей. Злочинці можуть переодягнутися в будь-яку форму.

Правило 4. Якщо незнайома людина намагається відкрити твої двері, відразу ж подзвони в міліцію по телефону 102 і назви свою точну адресу.

Правило 5. Якщо удома немає телефону, зви на допомогу з вікна або балкона.

Правило 6. На питання незнайомих людей по телефону: «ЧИ ДОМА БАТЬКИ?» – відповідай, що вдома, але вони зайняті і підійти до телефону не можуть.

Правило 7. Не вір, що хтось прийде або приїде до тебе на прохання батьків, якщо батьки самі не подзвонили тобі або не повідомили про це наперед.  

 Небезпеки підстерігають тебе не тільки вдома, але і на вулиці. Щоб їх уникнути, треба дотримувати наступні правила. 

Правило 1. Якщо ти втратив батьків в незнайомому місці, стій там, де ти загубився. Якщо їх довго нема звернися по допомогу: на вулиці – до міліціонера, в магазині – до продавця, в метро – до чергового.

Правило 2. Ніколи не ходи гуляти без попиту. Батьки завжди повинні знати, де ти знаходишся.

Правило 3. Не грай на вулиці пізно: події частіше здійснюються в темний час.

Правило 4. Не погоджуйся йти з незнайомими хлоп’ятами або дорослими в чужий під’їзд, підвал, на пустир або інші безлюдні місця.

Правило 5. Ніколи не заговорюй на вулиці з незнайомими людьми. Також ніколи не розмовляй з п’яними.

Правило 6. Не приймай від незнайомих дорослих пригощання. Навіть якщо батьки ніколи не купували тобі таких смачних речей.

Правило 7. Якщо ти побачиш на вулиці, в тролейбусі, трамваї, метро який-небудь предмет: коробку, сумку, згорток, пакет – не чіпай його. У ньому може опинитися бомба. 

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Пожежі дуже небезпечні. При пожежі можуть згоріти речі, квартира і навіть цілий будинок. Але головне, що при пожежі можуть загинути люди. Запам’ятай правила протипожежної безпеки.

Правило 1. Не грайся вдома із сірниками і запальничками. Це одна з причин пожеж.

Правило 2. Йдучи з кімнати або з будинку, не забувай вимикати електроприлади.

Правило 3. Не суши білизну над плитою.

Правило 4. У жодному випадку не запалюй феєрверки, свічки або бенгальські вогні вдома (і взагалі краще це робити тільки з дорослими).

Правило 5. У селі або на дачі без дорослих не підходь до печі і не відкривай пічні дверці (від вуглинки, що вискочила, може зажевріти будинок).

ЯКЩО В БУДИНКУ ПОЧАЛАСЯ ПОЖЕЖА

       Правило 1. Якщо вогонь невеликий, можна спробувати відразу ж загасити його, накинувши на нього щільну тканину або ковдру або виливши каструлю води. 

        Правило 2. Якщо вогонь відразу не згас, негайно тікай з будинку в безпечне місце. І лише після цього подзвони в пожежну охорону по телефону 101 або попроси про це сусідів.

        Правило 3. Якщо не можеш втекти з квартири, що горить, відразу ж подзвони по телефону 101 і повідом  пожежникам точну адресу і номер своєї квартири.

        Правило 4. При пожежі дим набагато не безпечніший за вогонь. Більшість людей при пожежі гинуть від диму. Якщо відчуваєш, що задихаєшся, опустися навпочіпки або просувайся до виходу повзучи – внизу диму менше.

        Правило 5. При пожежі ніколи не сідай в ліфт. Він може відключитися, і ти задихнешся.

      Правило 6. Чекаючи приїзду пожежників, не втрачай голови і не виплигуй з вікна. Тебе обов’язково врятують.

        Правило 7. Коли приїдуть пожежники, у всьому їх слухайся і не бійся. Вони краще знають як тебе врятувати.