Про нас
Останні новини

ОГОЛОШЕННЯ

20 Травень 2021
ЗДШМ №2 оголошення набору  Подробнее →

Всесвітній день води – 2021 «Цінність води для кожного з нас»

19 Березень 2021
Всесвітній день води – 2021 «Цінність води для кожного з нас» Сьогодні в нашому закладі пройшли заходи, спрямовані на виховання... 

Нагородження команди “Зайчатка FIT”

6 Січень 2021
У грудні 2020 року вихованці нашого закладу (група 5 старша вікова, вихователі Здоровило І.А., Скрипниченко О.В) під керівництвом... 

Танцюй завзято, щоб вірус прогнати. челендж “Здоровотанцюю”

31 Грудень 2020
У листопаді ЮНІСЕФ Україна провів танцювальний конкурс, який допоможе дітям запам’ятати правила гігієни. І не позіхати... 
Зимові ігри на свіжому повітрі для дітей.

 

Пам’ятаєте в дитинстві це чудове відчуття, коли, прокинувшись, раптом виявляешь, що все навкруги стало білим? Намагайтеся, щоб і ваші діти отримували задоволення від зими, тому як можна раніше поясніть їм, що коли випав сніг, це зовсім не означає, що вони повинні залишатися вдома – але, звичайно, для прогулянок у них має бути відповідний верхній одяг, щоб вони не замерзали і завжди залишалися сухими.
Такі речі, як куртки, непромокальні штани, шапки і чоботи, цілком можна купити в магазинах, і бажано не в єдиному екземплярі. Коли перший комплект одягу намокне і діти почнуть замерзати, допоможе запас сухого одягу, щоб, перепочивши, вони знову могли бігти на вулицю. Особливо корисно мати коробку перчаток і рукавиць. Не пошкодуйте грошей на такий самий теплий одяг і взуття для себе і вирушайте грати разом з вашою дитиною.

Катання з крижаної гірки і на санках

Ангели

Мабуть, немає жодного дорослого, який в дитинстві не грав би в снігового ангела. 02Покажіть дитині, як треба впертися в землю, щоб потім повалитися в сніговий сугроб і плескати в снігу руками і ногами, наче летиш; сніг обліпить малюка, і його одяг буде білосніжно-ангельським, а руки стануть схожі на крила. Потім допоможіть дитині обережно встати, не зруйнувавши її «ангельську» форму. Сніг, що тільки-но випав – прекрасне пухнасте ложе, і дітлахи люблять, лежачи на ньому, як би парити в свіжості сонячного зимового дня.

Якщо гра в ангелів вже не в новинку вашій родині, спробуйте створити з дитиною інші снігові образи, що нагадують різних тварин. Можливо, ваш син зможе збагнути, як лягти на один бік і зігнути руку так, щоб слід від нього був схожий на слонячий хобот, або дитина може стати в снігу на карачки і уявити, що це не її, а кінські ноги в снігу, а сама вона – конячка.

 

Снігові творіння

Ліпити сніговиків – це звичайна справа. А от чи робите ви снігуроньок, маленьких снеговичків, снігових собак, котів чи черепах? Цим добре зайнятися, якщо у творчому процесі бере участь кілька людей, ось тоді можна виліпити снігове сімейство або цілий зоопарк снігових мешканців. Якщо вам хочеться, щоб люди, що проїжджають повз вас, ще більше захоплювалися вашим творінням, то причепуріть ваших сніговиків. Шапка і шарф цілком традиційні прикраси для сніговиків, а що ви думаєте про те, щоб пов´язати вашій Снігуроньці на голову хустку або надягти великий дамський капелюх? Можливо, їй пасуватимуть кухонний фартух і дерев´яна ложка. Якщо ви любите ходити по магазинах, то купіть кілька недорогих речей спеціально для того, щоб використовувати їх для ваших сніговиків після наступного великого снігопаду. Якщо ви граєте в снігу з дуже маленькими дітьми, робіть снеговички теж маленькими, щоб не втомити дитину.  

А ще ви можете спробувати зробити черепаху, для цього потрібно виліпити зі снігу куполоподібну форму, що нагадує панцир черепахи, і приробити до неї чотири маленькі ніжки, голову і хвіст.

Снігові скульптури

Зі снігу можна виліпити не тільки сніговиків. Підкажіть своїй дитині, що сніг такий же матеріал для ліплення, як і пластилін, і глина, який можна використовувати для створення різних істот і предметів.

За допомогою кухонних формочок, пластикових коробочок від продуктів і горщиків всіх розмірів можна виліпити форми різної конфігурації, потім скріпити їх. Маленькі кульки зі снігу добре з´єднуються між собою за допомогою паличок або зубочисток, і таким чином з них виходять різноманітні скульптури. Покажіть своїй дитині, як сполучати фрагменти його скульптурного твору «сніговим клеєм”, тобто обризгуючи їх водою. Якщо сніг пухнастий і розсипається, діти можуть додати до нього води або покласти зроблені формочки в морозильник на кілька годин, щоб дати їм затвердіти.
А ще ви з дитиною можете влаштувати сніговий бенкет для птахів. Зробіть чашечками снігові тістечка і прикрасьте їх справжнім замороженим пташиним кормом.

Рукавичка-подружка

Якщо вашому синові або доньці хочеться піти погуляти по сніжку, а поруч немає нікого, хто склав би малюкові компанію, запропонуйте йому пограти з рукавичкою-подружкою. Візьміть рукавицю, у якої втрачена пара, – і зробіть їй обличчя: з гудзичків – очі, а з червоної нитки – рот (або намалюйте обличчя). Тепер ваш малюк із задоволенням візьме на вулицю рукавицю-подружку і повчить її, як грати в снігу.

Сніжне мистецтво

Іноді зимові дні просто прекрасні, але часом вони бувають холодними і похмурими, тоді зовсім не хочеться довго гуляти на вулиці. Замість цього нехай ваша дитина сама створить більш теплий і сухий сніжний краєвид будинку. Тут є дві можливості.

Можна намалювати зимовий пейзаж. Розламайте щільну коричневу коробку від взуття, її дно цілком підійде для малювання. Потім нехай маля прикрасить темний фон намальованої сценки маленькими шматочками вати, їх спочатку треба вмочити в борошно, а потім нанести на малюнок. Ще краще буде приклеїти шматочки вати до малюнка.

Але можна зайнятися і об´ємною творчістю. Покрийте стіл газетою або якоюсь матерією, щоб захистити його поверхню від “снігу”, і дістаньте блискучий металевий піднос. Нехай дитина зробить на ньому гори з глини, з тіста для ігор або пластиліну. Запропонуйте їй спорудити гори різної форми – високі, вузькі й невисокі, присадкуваті. Коли гірський ланцюг буде готовий, дайте дитині клей, щоб вона оббризкала ним вершини, а потім посипала їх сіллю. Одну гірку можна посипати не сіллю, а цукром, а ще яку-небудь борошном. Наприкінці творчого процесу можете обговорити, які гірки біліші і виглядають більш “сніговими”.

Снігові фарби

Для різноманітності ваш сніг можна зробити кольоровим. Для цього візьміть півсклянки води і додайте туди харчового барвника. Дайте дитині кілька таких стаканчиків з різними фарбами. Розбризкуючи фарби на сніг або наповнюючи ними стаканчики, малюк отримає підфарбований сніг, з якого можна робити кульки, різні фігурки або сніговичків. Це дуже зручний момент познайомити дитину з особливостями колірної гами. Дайте малюку стаканчики з червоною і жовтою фарбами, і нехай він виллє половину кожної фарби в стаканчик зі снігом. Отриманий розчин перемішайте ложкою, і ви побачите, в якому захопленні буде дитина, коли вона зрозуміє, що, з´єднавши червону і жовту фарби, можна отримати помаранчевий колір.

Снігова фортеця

Діти будь-якого віку з радістю захоплюються будівництвом снігових фортець, але більше за все це заняття підходить хлопчикам шкільного віку. Нам не раз доводилося спостерігати, як шалено щасливі хлопці цілий день безперервно проводять за будівництвом своїх «грізних» фортець. Ваше завдання – простежити за тим, щоб споруда фортеці почалася в тихому місці, де в неї буде шанс зберегтися протягом кількох днів, а не де-небудь на дорозі або біля ганку будинку. Запропонуйте вашим сніговим архітекторам таке місце, куди менше потрапляють прямі сонячні промені, інакше цитаделі загрожуватиме небезпека дуже швидко розтанути. 

При будівництві фортеці деякі діти люблять використовувати відерце, набиваючи в нього сніг; інші, щоб побудувати стінку, роблять великі снігові кулі і, спресувавши, кладуть їх одну на іншу; інші ж просто стрибають у середину кучугури, прориваючи в ній ходи, і там ховаються .

Єдина роль, яку тут можете грати ви, полягає, мабуть, в тому, щоб удосталь забезпечити дітей гарячим чаєм, підсмаженими булками, а крім того, постійно поповнювати запас сухих рукавичок.

Робота з лопатою

Добре, якщо у вашому господарстві (скажімо, в гаражі) зберігається невелика лопатка, тоді ви зможете залучити дитину до того, щоб вона допомогла вам розчистити під´їзд до будинку і доріжки. Якщо малюк стане отримувати від цього задоволення, то в подальшому вам буде легше підняти планку: коли він подорослішає, – зробити з нього цілком серйозного працівника. Удвох ви зможете перевірити, на яку глибину зумієте прокопати сніг за п´ять хвилин або скільки часу буде потрібно, щоб вам зустрітися, починаючи роботу з різних кінців.