Про нас
Останні новини

Державні свята – літо

25 Червень 2020
 Подробнее →

В гості літо завітало

24 Червень 2020
 Подробнее →

Алгоритм прийому дітей під час карантину

24 Травень 2020
 Подробнее →

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ 2020

21 Травень 2020
Всесвітній День вишиванки з’явився не так давно, у 2006 році, але вже встиг стати одним із найулюбленіших свят українців. Його... 
Психологічне здоров’я дошкільників

Похожее изображение

  У сучасному суспільстві, де щороко посилюються вимоги до маленької особистості, де відбуваються зміни життєвих догм, такі короткочасні стани, як тривожність, агресивність, замкнутість, перетворюються на стійкі. Не кожна дитина здатна впоратись з такими вимогами, і це провокує до постійності негативних станів, які суттєво впливають на здоров’я дитини.

 Серед багатьох факторів, від яких залежить майбутнє держави, одним із найголовніших є стан здоров’я її громадян. Зв’язок між здоров’ям і поведінкою людини є очевидним і водночас дуже складним. Поведінка людини формується з дитинства під впливом оточення (батьки, родина, однолітки, дитячий садок, школа, ЗМІ), як свідомо, так і несвідомо — на основі емоційного сприйняття. Поведінка, пов’язана зі здоров’ям та є невід’ємною частиною стилю життя людини.

  Виховання психологічно грамотних та здорових людей, які вміють вивчати самих себе, розвивають свою особистість, піклуються про своє здоров’я та здоров’я оточуючих людей, слід розпочинати якнайшвидше, ще в перші роки життя дитини.

  Окрім батьківського виховання, в даному випадку велику допомогу надає дошкільний заклад, одним із завдань якого є створення умов, що гарантують формування та зміцнення здоров’я вихованців.

Традиційно компоненти здоров’я поділяють на такі:

  • психічне здоров’я,
  • соціальне здоров’я,
  • фізичне здоров’я.
  • духовне здоров’я.

Як одну зі складових здоров’я людини в цілому виділяють психологічне здоров’я. Воно є необхідною передумовою повноцінного функціонування і розвитку людини в процесі її життєдіяльності.

Залежно від адаптації людини в соціальному середовищі визначають три рівні психологічного здоров’я:

  • креативний (високий);
  • адаптивний (середній);
  • дезадаптивний (низький).

У дітей дошкільного віку основними показниками сформованості психологічного здоров’я є процес адаптації під час вступу до дошкільного закладу, рівень розвитку комунікативних навичок, рівень позитивної мотивації до соціально важливої для даного віку діяльності, відсутність відхилень у поведінці.

Діти дуже довірливі, легко піддаються впливу, навіюванню. Якщо дитину весь час залякувати хворобами та нещастями, то ми не розвинемо в неї бажання бути здоровою, а викличемо страх. Дитина повинна рости з усвідомленням, що від її навичок та розумної поведінки залежить її здоров’я та здоров’я людей, які її оточують.

Психіка — здатність мозку відображати об’єктивну дійсність у формі відчуттів, уявлень, думок та образів. Здорова психіка — це та, яка ефективно відповідає на стимули середовища усвідомленими і неусвідомленими реакціями.

Психічне здоров’я — сукупність установок, якостей і функціональних здібностей, які дозволяють індивіду адаптуватись до середовища.

Психологічне здоров’я — це важлива складова соціального самопочуття людини та її життєвих сил. Психологічне здоров’я пов’язане з особливостями особистості, що включає в себе всі аспекти внутрішнього світу людини і засоби його зовнішніх проявів.