Про нас
Останні новини

ОГОЛОШЕННЯ

20 Травень 2021
ЗДШМ №2 оголошення набору  Подробнее →

Всесвітній день води – 2021 «Цінність води для кожного з нас»

19 Березень 2021
Всесвітній день води – 2021 «Цінність води для кожного з нас» Сьогодні в нашому закладі пройшли заходи, спрямовані на виховання... 

Нагородження команди “Зайчатка FIT”

6 Січень 2021
У грудні 2020 року вихованці нашого закладу (група 5 старша вікова, вихователі Здоровило І.А., Скрипниченко О.В) під керівництвом... 

Танцюй завзято, щоб вірус прогнати. челендж “Здоровотанцюю”

31 Грудень 2020
У листопаді ЮНІСЕФ Україна провів танцювальний конкурс, який допоможе дітям запам’ятати правила гігієни. І не позіхати... 
Сон як чинник збереження здоров’я дітей (консультація для батьків)

Сон надзвичайно важливий для здоров’я будь-якої людини, а тим паче для дітей. Лише ті діти, які сплять регулярно і достатньо, розвиваються нормально. Недосипання може призвести до психічних (депресія, зниження концентрації уваги)і фізичних (перевтома, ослаблення імунної системи) проблем. Тому батькам варто потурбуватися, щоб сон дитини завжди був спокійним і міцним.

Для повноцінного міцного сну необхідно створити дитині відповідні умови. Кімнату перед сном обов’язково слід провітрювати. Надзвичайно важливо правильно організовувати місце, де спить дитина, щоб її нічого не відволікало і не турбувало.

Дитячий сон буде міцним і здоровим, якщо ліжко зручне і відповідає основним вимогам:

  • його поверхня ідеально рівна;
  • спальне місце не дуже велике — для дошкільника вистачає 70см завширшки і 140 см завдовжки;
  • конструкція безпечна — без гострих кутів і нерівностей, з точно підігнутими одна до одної деталями.

Найліпше поставити ліжко вздовж стіни, але не напроти дверей. Звісно, не варто ставити його під вікном, де можуть бути протяги. Над ліжком не слід вішати полиці, масивних картин та ін., щоб у дитини не виникало відчуття небезпеки.

Щоб забезпечити дитині здоровий сон, ретельно обирайте матрац. Обов’язково зверніть увагу на його пружність (пружинний блок має бути заввишки не менше ніж 13,5–14,5см), матеріали, з яких виготовлено матрац (наприклад, паралон не відповідає жодним санітарно-гігієнічним та екологічним вимогам).

Оформіть ліжко відповідно до уподобань вашої дитини, щоб їй було приємно у ньому засинати і прокидатися, адже це дуже важливі моменти в житті кожної дитини. Якщо її ранок починається з усмішки, поцілунку, дотику матусі — вона спокійна і радісна.

Так має починатися кожен день дитини, і так само радісно він має завершуватися.

Укладання дитини спати також потребує уваги та неспішності. Добре, якщо вдається надати цьому процесу певного порядку, чіткої послідовності, тобто перетворити його на своєрідний ритуал, частиною якого можуть бути прослуховування улюбленої дитячої пісеньки, перегляд телепередачі «На добраніч, діти!» або колискова у маминому виконанні. Такий ритуал дає змогу створити атмосферу довіри, забезпечити дитині відчуття захищеності й безпечності.

Насамперед за 30–40хв до сну займіть дитину спокійною діяльністю: розгляданням картинок, малюванням тощо. Майте на увазі, що рухливі ігри перед сном збуджують дитину, їй складніше заснути.

Обов’язково дайте дитині змогу спокійно завершити свою справу: «Вже пізно, настав час спати, закінчуй малювати, і за п’ять хвилин укладатимемося».

Нічний сон у дітей зазвичай глибокий, і суворе дотримування тиші необов’язкове. Перед нічним сном дитина має відвідати туалет, умитися і почиститися зуби. Укладаючи дитину, простежте, щоб вона акуратно склала знятий одяг, зручно вмостилася на ліжечку на правому боці. Привчайте дитину, щоб після завершення ритуалу складання вона засинала сама.

Зважайте на індивідуальні особливості дітей: одні засинають швидко, з іншими слід посидіти, погладити їх, щось тихо пошепотіти, на зразок: «Ручки втомилися, ніжки втомилися, всі хочуть спати… Очки заплющуються…Усі відпочивають…».

Дуже важливо, у якому емоційному стані перебуває сам дорослий, який вкладає дитину спати. Якщо ви квапитеся і хочете швидше приспати дитину, нічого не вийде. Як навмисно дитина засинатиме довго, вередуватиме і проситиме то пити, то почитати тощо.Ви нервуватимете, а дитина відчуватиме, що від неї хочуть швидше звільнитися, що вона заважає. Вона розумітиме, що хоча фізично ви поруч, але ваші думки далеко, і намагатиметься своїми вередуваннями повернути вас до себе. Якщо ви хочете, щоб дитина заспокоїлася і швидко заснула, спочатку заспокойтеся самі.

А чи не найкраще, коли дитина засне під мамину колискову. Навдивовижу м’яка, мелодійна й образна українська мова, ритмічність примовок, ніжний мамин голос створюють ту неповторну й емоційну атмосферу, за якої дитина безтурботно й солодко засинає.

Нехай же завжди єднають вас з вашою дитиною тепло і любові, ніжність і довіра.